Zamknij

La Repubblica: Warszawa najlepszym miastem dla studentów na Erasmusa

Redakcja
26.04.2017 12:33
La Repubblica: Warszawa najlepszym miastem dla studentów na Erasmusa
fot. Pexels.com

Warszawa wygrała w rankingu na najatrakcyjniejsze miasto na odbycie programu Erasmus – wynika z sondażu opublikowanego przez włoski dziennik „La Repubblica”. Studenci wysoko cenią jakość życia w Polsce przy jednocześnie niskich cenach w porównaniu do innych europejskich stolic.

W zorganizowanym przez portal Uniplaces rankingu na najlepsze miasto dla studentów wzięło udział 15 europejskich miast. Wzięto pod uwagę takie kryteria jak koszt wynajmu pokoju lub mieszkania, opłaty uniwersyteckie, średnie ceny posiłków w tanich restauracjach, koszt miesięcznego biletu komunikacji miejskiej i liczba państwowych uczelni w mieście.

Ulubione miasto włoskich studentów

Jak donosi „La Repubblica”, Warszawa zajęła pierwsze miejsce w rankingu. W publikacji „Erasmus, Warszawa jest najlepsza" czytamy, że stolica Polski przypadła do gustu włoskim studentom wysoką jakością wykładów na uczelniach, niskimi cenami w sklepach i za wynajem pokoju, a także brakiem konieczności znajomości języka polskiego. Wszystkie zajęcia dla „Erasmusów” odbywają się bowiem w języku angielskim, lub dla chętnych po niemiecku i francusku. – Porozumienie z uniwersytetem w stolicy Polski jest jednym z najbardziej owocnych, jakie za granicą zawarła nasza uczelnia – komentował Fabio Rossi, wykładowca historii języka włoskiego na uniwersytecie w Mesynie na Sycylii.

RadioZET.pl/PAP/GazetaPrawna/strz