Zamknij

Najmłodsza królowa świata podbija serca internautów. "Wygląda, jak modelka" [FOTO]

Redakcja
07.12.2017 17:43
Najmłodsza królowa świata podbija serca internautów. "Wygląda, jak modelka" [FOTO]
fot. Instagram/her_majesty_queen_of_bhutan

Serca internautów w mediach społecznościowych podbija Dziecyn Pema, czyli najmłodsza królowa na świecie. Ma 27 lat, studiowała w Londynie, a obecnie jest królową Bhutanu.

Zagłosuj

Uważasz, że to najładniejsza królowa na świecie?

Liczba głosów:

Dziecyn Pema poza tym, że pełni obowiązki królowej, aktywnie działa w mediach społecznościowych, wspierając akcje charytatywne i pomagając potrzebującym. Na Instagramie opublikowała już ponad 200 zdjęć.

27-letnia królowa

Dziecyn Pema urodziła się w stolicy Bhutanu, Thimphu. Jest drugim z pięciorga dzieci Dhondupa Gyaltshena i Sonam Choki. Majętni rodzice wysłali ją na studia do Anglii, gdzie ukończyła Regent's College w Londynie.

"Gwiazda Instagrama"

W maju 2011 roku król Bhutanu uroczyście ogłosił, że znalazł kobietę, którą chce poślubić i jeszcze w tym samym roku zawarli związek małżeński. W 2016 urodził im się syn, który będzie następcą tronu.

Bhutan to małe państwo położone na wschodzie Himalajów w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to jedyny kraj na świecie, w którym mierzy się wskaźnik Szczęścia Narodowego Brutto. 95 procc. mieszkańców tego kraju deklaruje, że czują się szczęśliwi. Bhutańczycy otrzymują darmową edukację oraz opiekę zdrowotną, a głównym dochodem jest turystyka, o którą rodzina królewska bardzo się troszczy. W celu uniknięcia zalewu turystów, jak w krajach sąsiednich, w Bhutanie wprowadzono wysokie opłaty wizowe.

Zdjęcia najmłodszej królowej na świecie:

RadioZET.pl/Telegraph/wyprawydoazji.pl/strz