Zamknij

Najnowsza czarna lista przewoźników. Tymi liniami lepiej nie latać

Redakcja
05.06.2017 18:43

Jak co roku Komisja Europejska uzupełniła tzw. czarną listę przewoźników. Do niechlubnej grupy linii, którymi nie wolno latać po Europie dołączyli przewoźnicy z Nigerii, Zimbabwe, Saint Vincent i Grenadyny oraz, co ciekawe, jedna linia z Ukrainy.

Najnowsza czarna lista przewoźników. Tymi liniami lepiej nie latać
fot. pexels.com

Aktualizacja czarnej listy

W porównaniu do zeszłorocznej „czarnej listy”, w aktualnej ubyło dwóch przewoźników. Chodzi o linie z Mozambiku i Beninu. Jak pisze portal Fly4free, podstawowym kryterium używanym do tworzenia listy są międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, które powstały w wyniku pracy Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Ponadto eksperci ds. Bezpieczeństwa z Komisji Europejskiej opiniują wszystkie linie lotnicze i wybierają te, które ich zdaniem nie powinny latać nad Europą.

Wprawdzie znaczna większość linii lotniczych objętych przez KE zakazem latania nad Europą, nie ma takich lotów w swoich rozkładach, jednak na „czarną listę” trafił również jeden przewoźnik europejski. Chodzi o ukraińskie linie Air Urga, która do tej pory kursowała lotami czarterowymi do Turcji i Macedonii.

Egzotyczne kierunki

Jak podaje portal Fly4free, w przeszłości na czarną listę trafiały popularne dziś wśród podróżujących linie. Chodzi o Cebu Pacific, czy Lion Air, które jest dziś drugą co do wielkości linią lotniczą w Azji. Dziś na liście są głównie linie z egzotycznych kierunków np. Kongo, Sudan, Sierra Leone i wiele z państw położonych na Pacyfiku.

Pełną listę przewoźników objętych zakazem latania po Europie można zobaczyć klikając w >>TEN LINK<<

Zobacz także

RadioZET.pl/Fly4free.pl/strz