Zamknij

Najnowsza czarna lista przewoźników. Tymi liniami lepiej nie latać

Redakcja
05.06.2017 18:43
Najnowsza czarna lista przewoźników. Tymi liniami lepiej nie latać
fot. pexels.com

Jak co roku Komisja Europejska uzupełniła tzw. czarną listę przewoźników. Do niechlubnej grupy linii, którymi nie wolno latać po Europie dołączyli przewoźnicy z Nigerii, Zimbabwe, Saint Vincent i Grenadyny oraz, co ciekawe, jedna linia z Ukrainy.

Aktualizacja czarnej listy

W porównaniu do zeszłorocznej „czarnej listy”, w aktualnej ubyło dwóch przewoźników. Chodzi o linie z Mozambiku i Beninu. Jak pisze portal Fly4free, podstawowym kryterium używanym do tworzenia listy są międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, które powstały w wyniku pracy Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Ponadto eksperci ds. Bezpieczeństwa z Komisji Europejskiej opiniują wszystkie linie lotnicze i wybierają te, które ich zdaniem nie powinny latać nad Europą.

Wprawdzie znaczna większość linii lotniczych objętych przez KE zakazem latania nad Europą, nie ma takich lotów w swoich rozkładach, jednak na „czarną listę” trafił również jeden przewoźnik europejski. Chodzi o ukraińskie linie Air Urga, która do tej pory kursowała lotami czarterowymi do Turcji i Macedonii.

Egzotyczne kierunki

Jak podaje portal Fly4free, w przeszłości na czarną listę trafiały popularne dziś wśród podróżujących linie. Chodzi o Cebu Pacific, czy Lion Air, które jest dziś drugą co do wielkości linią lotniczą w Azji. Dziś na liście są głównie linie z egzotycznych kierunków np. Kongo, Sudan, Sierra Leone i wiele z państw położonych na Pacyfiku.

Pełną listę przewoźników objętych zakazem latania po Europie można zobaczyć klikając w >>TEN LINK<<

Zobacz także

RadioZET.pl/Fly4free.pl/strz