Zamknij

Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie dostały pracę w szkole [WIDEO]

Redakcja
18.10.2017 00:11
Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie dostały pracę w szkole [WIDEO]
fot. Instagram

Abigail i Brittany Hensel urodziły się złączone 27 lat temu i są najbardziej rozpoznawalnymi bliźniaczkami syjamskimi na świecie. Stwierdzono u nich policefalię, czyli najrzadszy typ tego schorzenia. Początkowo lekarze nie dawali im szans na zbyt długie życie, jednak te – jak informują amerykańskie media – zaczęły pracę w szkole jako nauczycielki.

Bliźniaczki mają dwa kręgosłupy, dwa serca, trzy płuca i jedną parę rąk. Gdy się urodziły, lekarze mówili, że będą żyły zaledwie kilka godzin. Wola życia Abigail i Brittany była tak duża, że kobiety żyją do dziś i mają się dobrze, co widać na ich instagramowym profilu.

Nie dawano im dużych szans

Lekarze mieli nawet propozycję rozdzielenia ich, jednak ryzyko, że nie przeżyje jedna z nich było tak duże, że nie zdecydowały się na to. – Od pierwszej chwili, gdy je tylko ujrzeliśmy, uważaliśmy, że są piękne. Pocałowałam Abigail, a potem Brittany, a później je wyściskałam – wspomina ich matka.

Pokonały przeciwności losu

Uczniowie szkoły, w której bliźniaczki zaczęły pracę od razu polubili nowe nauczycielki. – Jeśli chcę o coś spytać Abby, a widzę, że ta tłumaczy coś innemu uczniowi, mogę spytać o to samo Brittany – mówi jedna z uczennic na opublikowanym 29 września br. krótkim filmie dokumentującym życie 27-latek. Takiej pogody ducha wielu mogłoby im pozazdrościć.

Tak radzą sobie w szkole:

RadioZET.pl/Naked Stories/WP.pl/strz