Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Elisabeth Revol opuściła szpital w Islamabadzie

30.01.2018 12:06
xxx wiadomosci

Uratowana przez polskich himalaistów Elisabeth Revol opuściła szpital w Islamabadzie i wraca do domu, do Francji. Taką informację podał portal Pakistan Mountain News. 

Elisabeth Revol opuściła szpital w Islamabadzie fot. Facebook

Reporter Radia ZET kontaktował się z pakistańskimi dziennikarzami, którzy byli na miejscu, kiedy Elisabeth Revol opuszczała szpital w Islamabadzie. 

Elisabeth wyszła ze szpitala około godziny 2 w nocy polskiego czasu, a więc wczesnym rankiem czasu pakistańskiego. Himalaistka jest już w drodze do Francji. Przyjaciel Elisabeth, Ludovic Giambiasi, przekazał reporterowi Radia ZET, że jeszcze we wtorek zostanie wydany komunikat dla mediów w tej sprawie. Wiadomo, że w szpitalu nie było zastrzyków prostawazyny, którymi leczy się martwicę kończyn.

Elisabeth Revol ma odmrożenia nóg najwyższego stopnia. Dalsze leczenie możliwe będzie we Francji. Istnieje groźba amputacji. 

Polscy himalaiści, którzy uratowali Francuzkę, wciąż przebywają w bazie wojskowej w miejscowości Skardu. Prawdopodobnie wrócą do bazy pod K2 dopiero w czwartek. Wszystko przez niekorzystne warunki pogodowe. 

Tomek Mackiewicz (1975-2018)

RadioZET.pl/MBA, KM

Oceń