Zamknij

Revol w Islamabadzie. Jest nagranie z powitania Francuzki [WIDEO]

Redakcja
28.01.2018 14:39
Revol w Islamabadzie. Jest nagranie z powitania Francuzki [WIDEO]
fot. Facebook wideo screen

Uratowana przez polskich himalaistów Elisabeth Revol jest już w Islamabadzie. Himalaistka została powitana przez ambasadora Francji. 

- Dwa helikoptery zabrały z Nanga Parbat Elisabeth Revol oraz Adama Bieleckiego, Denisa Urubkę, Jarosława Botora i Piotra Tomalę, którzy sprowadzali z góry francuską alpinistkę - mówił przed południem kierownik narodowej wyprawy na K2 Krzysztof Wielicki.

Śmigłowce czekały na niższej wysokości, aniżeli znajduje się obóz pierwszy na 4850 m, bowiem nie mogły podlecieć wyżej z powodu złych warunków.

Zobacz także

Pakistański Portal Górski opublikował w sieci nagranie z powitania Francuzki. Revol wygląda na ogromnie szczęśliwą. W rękach trzyma ciepły śpiwór. Z ostatnich informacji wynika, że znajduje się już pod opieką lekarzy ze szpitala w Islamabadzie.

Francuskie media podkreślają, że akcja ratunkowa ze strony Polaków, którzy wspinali się w bardzo szybkim tempie, by ratować Revol, była niezwykle spektakularna. Dziennik "Le Figaro" podkreśla, że "była ona wyjątkowo niebezpieczna".

Mackiewicz po raz siódmy podjął próbę zdobycia zimą Nanga Parbat, a Revol po raz czwarty. Tym razem wyruszyli we dwójkę, działali w stylu alpejskim, sportowym, bez żadnego wsparcia ze strony tragarzy oraz nie mając tlenu w butlach.

RadioZET.pl/PAP,Facebook/DG 

C