Zamknij

Mamy NAJNOWSZE zdjęcie Revol ze szpitala! [FOTO]

Redakcja
29.01.2018 23:28
Revol
fot. archiwum

Elisabeth Revol przebywa obecnie w szpitalu w stolicy Pakistanu, Islamabadzie. Do sieci wyciekło właśnie najnowsze zdjęcie przedstawiające francuską himalaistkę.

Zobacz także

Najnowsze zdjęcie partnerki Tomasza Mackiewicza z wyprawy na Nanga Parbat wrzucił na Twittera użytkownik o nicku dominobb:

Na zdjęciu widać twarz Revol, stojącą tyłem do recepcji w budynku szpitala. Na jej twarzy rysuje się delikatny uśmiech, ale widać też wycieńczenie, spowodowane długotrwałym przebywaniem w wielostopniowym mrozie.

Grozi jej amputacja

Francuzka - którą udało się uratować dzięki zorganizowanej przez polską ekipę akcji ratowniczej - ma odmrożone stopy i dłonie czwartego, a więc najwyższego stopnia. Lekarze twierdzą, że dołożą wszelkich starań, aby jej pomóc, ale nie wykluczają również najgorszej ewentualności, czyli amputacji kończyn.

Zobacz także

- Zespół francusko-szwajcarskich badaczy opracował specjalną metodę leczenia rozległych odmrożeń. Poprzez strzykawkę podaje się wówczas prostawasynę, która zmniejsza ryzyko amputacji. W Pakistanie lekarze nie mają jednak tego produktu - czytamy na tvn24.pl.

Czy ekipa ratunkowa na Nanga Parbat powinna iść po Tomasza Mackiewicza? Wypowiedz się dla MAM ZDANIE!

Tomek Mackiewicz (1975-2018)

RadioZET.pl/tvn24.pl/Twitter/AN/MP