Zamknij

Elizabeth Revol po akcji ratunkowej. Są nowe zdjęcia z Nanga Parbat

Redakcja
02.02.2018 14:11

W mediach społecznościowych pojawiły się nowe zdjęcia z akcji ratunkowej Francuskiej himalaistki. Największą uwagę przykuwa fotografia wykonana tuż po zejściu z góry. Uśmiech Elizabeth Revol mówi wszystko.  

Elizabeth Revol po akcji ratunkowej. Są nowe zdjęcia z Nanga Parbat
fot. Facebook screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mackiewicz po raz siódmy podjął próbę zdobycia zimą Nanga Parbat, a Revol po raz czwarty. Tym razem wyruszyli we dwójkę, działali w stylu alpejskim, sportowym, bez żadnego wsparcia ze strony tragarzy oraz nie mając tlenu w butlach.

20 stycznia rozpoczęli wspinaczkę na wierzchołek, ale ostatecznie zeszli do obozu drugiego. 22 stycznia z nadesłanego przez Francuzkę SMS wynikało, że są w obozie trzecim, planują wyjście wyżej i atak szczytowy 25 stycznia. Tego dnia byli na wysokości około 8000 m i - według niektórych źródeł - stanęli na wierzchołku. W południe chmury przesłoniły kopułę szczytową, a polsko-francuska para w odwrocie utknęła na wysokości ok. 7400 m.

Zobacz także

Ekipa ratunkowa w składzie: Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala sprowadziła z Nanga Parbat (8126 m) do obozu pierwszego na 4850 m francuską alpinistkę Elisabeth Revol. Na wysokości 7200 m pozostał Tomasz Mackiewicz.

Dramat na Nanga Parbat. Nowe zdjęcia

Na Facebooku Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera pojawiły się nowe zdjęcia. Zostały wykonane przez Daniela Urubko. Szczególnie wymowna jest fotografia z Revo, na której twarzy widać wielką radość z szczęśliwego finału akcji ratunkowej. 

W piątek opublikowano też nagranie, które pokazuje ogromne trudy akcji ratunkowej pod Nanga Parbat

RadioZET.pl/PAP,Facebook/DG