Zamknij

Bielecki i Urubko dokonali niemożliwego. Twitter reaguje na wielki wyczyn!

Redakcja
28.01.2018 10:47

Adam Bielecki i Denis Urubko uratowali Elisabeth Revol. Według pierwotnych planów, dotarcie do Francuzki miało zająć im dobę. Polakom wystarczyło nieco ponad... osiem godzin. Internauci, dziennikarze i media nie kryją zachwytu. 

Bielecki i Urubko dokonali niemożliwego. Twitter reaguje na wielki wyczyn!
fot. Agnieszka Sadowska/ Agencja Gazeta

O niesamowitym wyczynie Adama Bieleckiego i Denisa Urubko tuż przed północą na Twitterze napisał Michał Leksiński, rzecznik polskiej wyprawy na K2. Polscy himalaiści dotarli do Elisabeth Revol w ledwie osiem godzin od rozpoczęcia wspinaczki. Trasę zwykle pokonuje się w dobę. 

''Elisabeth Revol odnaleziona! Adam i Denis dotarli do niej! Przygotowują ewakuację i zejdą z nią do niżej położonego obozu, gdzie czekają Jarek i Piotrek ze sprzętem medycznym'' - napisał Leksiński.

- Wspinali się bardzo szybko. To było niesamowite. Nie sądziłem, że w tak szybkim tempie dotrą na tę wysokość. To jest chyba obecnie dwójka najszybszych wspinaczy wysokogórskich świata. Tylko oni byli w stanie to zrobić - powiedział w rozmowie z PAP Janusz Majer.

Zobacz także

''Urubko i Bielecki - wybitni specjaliści w swoim fachu! Pokonali w arcytrudnych zimowych warunkach szybciej potrzebny dystans, niż większość pokonuje go latem... Jak nie zakończyć miałaby się polska wyprawa na K2, to już dobrze się stało, że byli we właściwym miejscu we właściwym czasie'' - napisał dziennikarz Tomasz Smokowski.

''Jesteśmy świadkami nadludzkiego wysiłku zespołu z K2, który tak szybko wspinał się w nocy. Denis Urubko i Adam Bielecki znaleźli Elisabeth Revol na wysokości 6000 m. Podobno ma odmrożenia na kilku palcach, ale jest w dobrej kondycji'' - napisał Alan Arnette, amerykański alpinista. 

Choroba wysokościowa. Co przeżywa Tomasz Mackiewicz?

''Duma .... nic więcej nie trzeba pisać'' - skomentował dziennikarz ''Polsatu Sport'' Jerzy Mielewski. 

RadioZET.pl/Twitter/DG