Zamknij

Napastnik ranił ją w głowę. Potwierdzono ofiarę strzelaniny na uniwersytecie

PAP
24.01.2022 20:16
Strzelanina na uniwersytecie w Heidelbergu
fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK

Nie żyje kobieta, która została postrzelona przez napastnika na terenie uniwersytetu w niemieckim Heidelbergu. Trzy inne osoby zostały ranne. Sprawca tragedii zastrzelił się.

Napastnik, którego motywy nie zostały do tej pory ustalone, zaczął strzelać w poniedziałek wczesnym popołudniem w sali wykładowej uniwersytetu. Zanim się zastrzelił, zdążył poważnie ranić cztery osoby – podała niemiecka agencja dpa.

Młoda kobieta, która odniosła poważne rany postrzałowe (została postrzelona w głowę), zmarła kilka godzin po ataku – potwierdziła policja. Sprawca zastrzelił się z broni palnej na terenie kampusu. Mężczyzna, prawdopodobnie student, miał broń w plecaku – dodaje dpa. Nie miał motywów religijnych ani politycznych, działał w pojedynkę.

Strzelanina na uniwersytecie. "Pęka mi serce"

Theresia Bauer, minister edukacji Badenii-Wirtembergii, odwiedziła po południu miejsce zbrodni. - Jestem przerażona. Brakuje słów, gdy młodzi ludzie muszą doświadczyć czegoś takiego w życiu uniwersyteckim. Moje myśli są przy osobach rannych i poszkodowanych – skomentowała.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz złożył kondolencje ofiarom strzelaniny. - Słysząc takie informacje, pęka mi serce. Moje myśli są z ofiarami, ich bliskimi i oczywiście studentami uniwersytetu w Heidelbergu - mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej.

RadioZET.pl/PAP - Marzena Szulc

C