Zamknij

Nauczycielka uprawiała seks z uczniem. "Ofiara doznała nieodwracalnego cierpienia"

PAP
11.12.2021 12:47

Nauczycielka uprawiała seks z uczniem. Mieszkanka Inczon niedaleko Seulu w Korei Płd. została skazana na 1,5 roku więzienia. Prokuratorzy domagają się pięciu lat - poinfomowała południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.

klasa
fot. East News

Była nauczycielka ze szkoły średniej w Korei Płd. została oskarżona o „skuszenie jednego z uczniów, by uprawiał z nią seks”. Według aktu oskarżenia kobieta pracująca wówczas w szkole średniej w mieście Inczon niedaleko Seulu dopuściła się nadużyć seksualnych.

Korea Płd. Nauczycielka skazana za uprawianie seksu z uczniem

Koreanka wielokrotnie uprawiała seks z chłopcem między 2019 a 2020 rokiem. Sąd pierwszej instancji skazał kobietę na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu, biorąc pod uwagę, że przyznała się do winy i nie miała na koncie żadnych innych przestępstw.

Prokuratorzy wnieśli jednak apelację i żądają wyższego wyroku. „Ofiara doznała nieodwracalnego cierpienia psychicznego, a jej rodzice domagają się surowej kary” – oświadczyła prokuratura.

Podczas rozprawy była nauczycielka prosiła o łagodny wymiar kary i zapewniła, że głęboko żałuje swojego postępowania – podał Yonhap.

RadioZET.pl/PAP