Niezwykła rekonstrukcja. Naukowcy odtworzyli twarz świętej Marii Magdaleny [WIDEO]

17.09.2017 10:45

Naukowiec Philippe Charlier z Uniwersytetu w Wersalu oraz grafik Philippe Froesch dokonali niezwykłej rekonstrukcji. Udało im się stworzyć trójwymiarową twarz błogosławionej Marii Magdaleny. 

Niezwykła rekonstrukcja. Naukowcy odtworzyli twarz świętej Marii Magdaleny [WIDEO] fot. Pixabay

Twarz świętej została odtworzona na podstawie 500 zdjęć czaszki kobiety. Później, dzięki programowi graficznemu Zbrush nałożono wirtualną skórę. Metoda ta jest powszechnie używana przez policjantów na całym świecie. W efekcie powstał realistyczny portret świętej.

Czaszka, na której się wzorowali się naukowcy, pochodzi z bazyliki w Saint-Maximin-la-Sainte-Baume we Francji. Tam miała uciec Maria Magdalena wraz z łazarzem i Martą z Betanii w czasie prześladowań wyznawców Chrystusa. Sarkofag z jej ciałem odkryto w XIII wieku podczas renowacji tamtejszej bazyliki.

Magda Magdalena według Biblii żyła w I w. n.e. i pochodziła z wioski Magdala. Należała do kręgu uczniów Jezusa. Przyłączyła się do niego po tym, gdy wypędził z niej siedem złych duchów. We wschodniej tradycji chrześcijaństwa przedstawiana jest jako niosąca olejki do grobu Chrystusa i świadek jego zmartwychwstania.

RadioZET.pl/DG

Oceń