Zamknij

Niezwykła rekonstrukcja. Naukowcy odtworzyli twarz świętej Marii Magdaleny [WIDEO]

Redakcja
17.09.2017 10:45
Niezwykła rekonstrukcja. Naukowcy odtworzyli twarz świętej Marii Magdaleny [WIDEO]
fot. Pixabay

Naukowiec Philippe Charlier z Uniwersytetu w Wersalu oraz grafik Philippe Froesch dokonali niezwykłej rekonstrukcji. Udało im się stworzyć trójwymiarową twarz błogosławionej Marii Magdaleny. 

Twarz świętej została odtworzona na podstawie 500 zdjęć czaszki kobiety. Później, dzięki programowi graficznemu Zbrush nałożono wirtualną skórę. Metoda ta jest powszechnie używana przez policjantów na całym świecie. W efekcie powstał realistyczny portret świętej.

Czaszka, na której się wzorowali się naukowcy, pochodzi z bazyliki w Saint-Maximin-la-Sainte-Baume we Francji. Tam miała uciec Maria Magdalena wraz z łazarzem i Martą z Betanii w czasie prześladowań wyznawców Chrystusa. Sarkofag z jej ciałem odkryto w XIII wieku podczas renowacji tamtejszej bazyliki.

Zobacz także

Magda Magdalena według Biblii żyła w I w. n.e. i pochodziła z wioski Magdala. Należała do kręgu uczniów Jezusa. Przyłączyła się do niego po tym, gdy wypędził z niej siedem złych duchów. We wschodniej tradycji chrześcijaństwa przedstawiana jest jako niosąca olejki do grobu Chrystusa i świadek jego zmartwychwstania.

RadioZET.pl/DG