Zamknij

Naukowcy zbadali wpływ legalizacji marihuany na popularność sieci fast food

Redakcja
28.09.2017 13:50

Wyniki najnowszego badania dowodzą, że na legalizacji marihuany w niektórych stanach w USA, wzrastają obroty w restauracjach typu fast food. Green Market Report i Consumer Research Around Cannabis zbadali rynek i poinformowali o ścisłej zależności pomiędzy palaczami „trawki” a konsumpcją lodów, frytek i hamburgerów.

Naukowcy zbadali wpływ legalizacji marihuany na popularność sieci fast food
fot. Flickr

 

To, że pod wpływem marihuany wzrasta apetyt zostało potwierdzone naukowo. – Aktywacja receptorów kannabinoidowych typu 1 wpływa na tę niekontrolowaną chęć konsumowania dużej ilości jedzenia – podają autorzy naukowych publikacji.

Niecodzienne badania 

Tymczasem Green Market Report wykazało, że aż 43 proc. konsumentów marihuany w ostatnim tygodniu co najmniej raz w tygodniu jadło w McDonald’s. Wrosła popularność również w innych – niedostępnych w Polsce – sieciach fast food. W Taco Bell jadło 18 proc. palaczy, a w Wendy’s 17,8 proc.

KFC i Burger King bez zmian

W stanach, gdzie ten miękki narkotyk został zalegalizowany, nie zanotowano wzrostu obrotów w powyższych restauracjach. W badaniu wzięło udział 27,5 tys. osób. Co ciekawe w niektórych sieciach fast food nie odnotowano wzrostu obrotów, mimo legalizacji. Chodzi o Burger King, KFC, Jack in the Box i Carl's Jr.

Zobacz także

Czy w Korei Północnej wybuchnie wojna? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Money.pl/strz