Zamknij

Ogromna nawałnica we Włoszech. "Grad niszczył dosłownie wszystko"

27.07.2021 19:35

Gwałtowne ulewy w rejonie jeziora Como na północy Włoch. Strumienie, które wystąpiły z brzegów, zalały ulice porywając samochody. Drogi są zablokowane przez powalone drzewa. Nie ma informacji o poszkodowanych. W regionie Emilia-Romania doszło do gradobicia ogromnych rozmiarów. Świadkowie twierdzą, że "żywioł niszczył dosłownie wszystko".

Wielkie gradobicie we Włoszech
fot. Twitter: Gawjus_G

Gwałtowne ulewy na zachodnim brzegu jeziora Como w pasie między miejscowościami Lario, Cernobbio i Colonno. W wielu miejscach woda uderzyła z ogromną siłą z okolicznych gór. Utworzyły się lawiny błotne. Kilka osad jest odciętych od świata.

Nawałnice dotknęły region Emilia-Romania, zwłaszcza w prowincjach: Parma, Reggio Emilia, Bolonia, Modena i Ferrara. Burzom towarzyszył tam porywisty wiatr i gradobicie.

Nawałnice we Włoszech. Grad uszkodził samochody, woda uderzyła z wielką siłą

W związku z anomaliami pogodowymi w tej części Włoch ostrzeżenie dla przebywających tam Polaków wydała ambasada RP w Rzymie.

Na profilu polskiej placówki na Twitterze napisano: "Gwałtowne burze i ulewy w 6 regionach północnych Włoch. Liczne lokalne podtopienia, osunięcia się skał i lawiny błotne". "Apelujemy o zachowanie czujności, unikanie zagrożonych rejonów i bezwzględne stosowanie się do zaleceń włoskich służb" - wezwała ambasada.

Zagrożone niepogodą regiony to Lombardia, Piemont, Wenecja Euganejska, Liguria, Emilia-Romania i Toskania.

RadioZET.pl/ PAP/ italy24news.com/ Twitter