,

Nazistowski zbrodniarz trzymał w domu szczątki kobiet. Służyły mu do badań

15.04.2019 17:42

Hermann Stieve, nazistowski lekarz uznawany przez wielu historyków za zbrodniarza wojennego, przechowywał na terenie swojego domu szczątki kobiet, które wykorzystywał do badań – informuje Bild. Próbki znaleziono w małych czarnych skrzynkach.

Nazistowski zbrodniarz trzymał w domu szczątki kobiet. Służyły mu do badań
fot. Bild

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Hermann Stieve zmarł na udar w 1952 roku. W czasie II wojny światowej, jako nazistowski lekarz, prowadził badania na kobietach z więzienia Plötzensee. Ciała kobiet otrzymywał zaledwie kilka minut po egzekucji.

Zobacz także

Wiadomo, że prowadził kontrowersyjne badania cyklu menstruacyjnego. Ze znanych nam archiwów wynika, że wykorzystywał informacje z więzienia do oceny tego, jak kobiety poradziły sobie z wyrokiem np. kary śmierci.

W 2016 roku znaleziono na terenie jego posiadłości blisko 300 ludzkich tkanek. Wiadomo, że były to szczątki kobiet zabitych w czasie wojny przez nazistów. Próbki znaleziono w małych czarnych skrzynkach. Niektóre z nich zostały opatrzone nazwiskami ofiar – informuje Bild.

Zobacz także

Szczątki mają zostać pochowane w maju na cmentarzu w Berlinie. - Chowając próbki anatomiczne, chcemy pomóc w przywróceniu godności ofiarom” – mówi Karl Max Einhäupl, dyrektor generalny szpitala Charite.

RadioZET.pl/Bild