Zamknij

Nazistowski zbrodniarz trzymał w domu szczątki kobiet. Służyły mu do badań

Redakcja
15.04.2019 17:42
Nazistowski zbrodniarz trzymał w domu szczątki kobiet. Służyły mu do badań
fot. Bild

Hermann Stieve, nazistowski lekarz uznawany przez wielu historyków za zbrodniarza wojennego, przechowywał na terenie swojego domu szczątki kobiet, które wykorzystywał do badań – informuje Bild. Próbki znaleziono w małych czarnych skrzynkach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Hermann Stieve zmarł na udar w 1952 roku. W czasie II wojny światowej, jako nazistowski lekarz, prowadził badania na kobietach z więzienia Plötzensee. Ciała kobiet otrzymywał zaledwie kilka minut po egzekucji.

Zobacz także

Wiadomo, że prowadził kontrowersyjne badania cyklu menstruacyjnego. Ze znanych nam archiwów wynika, że wykorzystywał informacje z więzienia do oceny tego, jak kobiety poradziły sobie z wyrokiem np. kary śmierci.

W 2016 roku znaleziono na terenie jego posiadłości blisko 300 ludzkich tkanek. Wiadomo, że były to szczątki kobiet zabitych w czasie wojny przez nazistów. Próbki znaleziono w małych czarnych skrzynkach. Niektóre z nich zostały opatrzone nazwiskami ofiar – informuje Bild.

Zobacz także

Szczątki mają zostać pochowane w maju na cmentarzu w Berlinie. - Chowając próbki anatomiczne, chcemy pomóc w przywróceniu godności ofiarom” – mówi Karl Max Einhäupl, dyrektor generalny szpitala Charite.

RadioZET.pl/Bild