Zamknij

Polka zginęła w Himalajach. „Miała odłączyć się od dwóch towarzyszy”

24.10.2019 14:33

Milena P. zginęła w czasie wyprawy trekkingowej w Himalaje – podała w czwartek „Polska Times”. Według dziennika ciało Polki odnaleziono 18 października w Nepalu. MSZ potwierdziło, że w Nepalu zmarła obywatelka Polski, jednak nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie.

The Great Himalaya Trial
fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ciało Mileny P. odnaleziono 18 października w Nepalu. Jak podała „Polska Times”, kobieta chciała pokonać liczący 1700 km Wielki Szlak Himalajski, będący jednym z najwyżej położonych szlaków na świecie.

Milena P., jak czytamy, 7 września rozpoczęła wyprawę trekkingową, a postępy dokumentowała w mediach społecznościowych. „Niestety, wyprawa zakończyła się tragicznie. Pojawiły się informacje o śmierci kobiety” – napisał dziennik.

Polka zginęła w Nepalu. MSZ potwierdza informacje 

Biuro prasowe MSZ poinformowało „Polskę Times”, że sprawa ta jest znana Ambasadzie RP w New Delhi. W informacji przesłanej PAP rzeczniczka MSZ potwierdziła śmierć Polki w Nepalu.

Potwierdzamy śmierć obywatelki Polski w Nepalu. Z uwagi na charakter sprawy, ochronę danych osobowych oraz brak upoważnienia ze strony rodziny MSZ nie udziela szczegółowych informacji na ten temat. MSZ

Zobacz także

Z nieoficjalnych informacji „Polski Times” wynika, że do wypadku doszło 18 października w regionie Namcze Bazar, na wysokości 3,5 tys. metrów n. p. m. „Kobieta na dwa dni przed wypadkiem prawdopodobnie podróżowała samotnie. 16 października miała odłączyć się od dwóch towarzyszy” – czytamy.

Według dziennika ciało Polki przypadkowo odnaleźli szerpowie – himalajscy przewodnicy i tragarze – w trakcie innej akcji ratunkowej. „Ciało ma być sprowadzone do Katmandu” – podała „Polska Times”. 

RadioZET.pl/PAP/Polska Times