Zamknij

Netanjahu: Iran kłamał i ukrywał swój program nuklearny

Redakcja
30.04.2018 21:09
Izrael
fot. Archiwum RadioZET.pl

Zaskakujące doniesienia z Izraela. W telewizyjnym oświadczeniu premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował, że Iran kłamał w sprawie programu atomowego po porozumieniu nuklearnym i przeniósł swój program do tajnej lokalizacji.

W swoim wystąpieniu izraelski premier przedstawił filmy wideo oraz zdjęcia mające być dowodem na tajny irański program nuklearny. Według niego informacje te zostały uzyskane przez izraelski wywiad we współpracy z amerykańskim.

"Iran kłamał"

Iran ma tajny "projekt Amad" by projektować, produkować oraz testować głowice bojowe - stwierdził Netanjahu. W ocenie izraelskiego premiera władze w Teheranie wciąż "powiększają zasięg rakiet balistycznych", które mogą przenosić broń jądrową.

Broń nuklearna w Iranie

Ponadto premier Izraela oświadczył, że jego rząd uzyskał "pół tony" tajnych irańskich dokumentów potwierdzających, że władze w Teheranie prowadziły kiedyś program broni jądrowej. Nazywając to "wielkim osiągnięciem wywiadowczym", Netanjahu powiedział, że dokumenty pokazują, że Iran kłamał na temat swojego programu nuklearnego, zanim podpisał w 2015 roku porozumienie nuklearne ze światowymi mocarstwami.

RadioZET.pl/PAP/RT Deutsch/strz