Zamknij

Francja: Atak nożownika przy kościele. Nie żyją trzy osoby, są ranni

29.10.2020 10:45
Atak nożownika w Nicei
fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Tragiczne wydarzenia w Nicei we Francji. Po ataku nożownika w pobliżu katedry Notre Dame śmierć poniosły trzy osoby, a kilka kolejnych zostało rannych – podają francuskie media. Mer miasta przekonuje, że doszło do ataku terrorystycznego na tle religijnym.

Atak nożownika w Nicei. - Jedna osoba nie żyje, a kilka zostało rannych w czwartek w ataku nożownika w pobliżu jednego z kościołów w Nicei na południowym wschodzie Francji - poinformowały przed godziną 10 media w tym kraju.

Zobacz także

Szef MSW Gerald Darmanin przekazał, że w Nicei trwa operacja policji. Kilkadziesiąt minut później agencja AFP poinformowała o drugiej ofierze ataku nożownika, a niedługo później - trzeciej osobie zabitej.

Mer Nicei: Sprawca ataku już zatrzymany. Był to atak terrorystyczny

Mer Nicei poinformował w czwartek na Twitterze, że lokalna policja zatrzymała już sprawcę ataku niedaleko bazyliki Notre Dame. Według niego wszystko wskazuje, że doszło do ataku terrorystycznego.

Atak nastąpił w czasie eskalacji napięcia między Francją a Turcją i serii pogróżek ze strony prezydenta Turcji, Recepa Erdogana, względem Emmanuela Macrona. Paryż zapowiedział ostrzejszą politykę względem mniejszości muzułmańskiej, po drastycznym ataku na nauczyciela, któremu pochodzący z Czeczeni uczeń odciął głowę. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Le Monde