Zamknij

Nie żyje 8-latek potrącony przez rozpędzony samochód. To szósta ofiara masakry w Waukeshy

24.11.2021 08:46

Nie żyje 8-letni chłopiec potrącony przez rozpędzony samochód, który wjechał w bożonarodzeniową paradę w Waukeshy w stanie Wisconsin w USA. To szósta ofiara śmiertelna masakry - informuje BBC.

Jackson Sparks
fot. GOFUNDME

8-letni Jackson Sparks szedł w paradzie ze swoją drużyną bejsbolową, gdy samochód wjechał w tłum na paradzie bożonarodzeniowej w Waukeshy. Chłopiec przeszedł w niedzielę operację mózgu i "potrzebuje cudu", by przeżyć - relacjonowała wcześniej stan poszkodowanego witryna internetowa GoFundMe, pośrednicząca w zbiórkach m.in. na rzecz ofiar wypadków.

Starszy brat Jacksona, 12-letni Tucker, który szedł z nim w pochodzie i też został potrącony, jest hospitalizowany z powodu pęknięcia czaszki jako jedna z 62 rannych osób. W szpitalach przebywa 18 rannych, w tym kilka osób wymagających intensywnej opieki medycznej.

Kierowca SUV-a wjechał w paradę bożonarodzeniową w Wisconsin

Dotychczas kierowcy SUV-a Ford Escape postawiono pięć zarzutów umyślnego spowodowania śmierci. Prokuratura zapowiada wydłużenie aktu oskarżenia. Na kierującego nałożono kaucję w wysokości 5 mln dolarów motywowaną we wtorek przez sędziego Kevina Costello "nadzwyczaj bogatą przeszłością kryminalną sprawcy masakry. - Nie widziałem czegoś takiego w mojej bardzo długiej karierze - przekazał Costello BBC.

W niedzielne popołudnie Brooks, przełamując policyjne bariery, wjechał w uczestników parady. Dotychczasowe ofiary śmiertelne to cztery kobiety w wieku od 52 do 79 lat i 81-letni mężczyzna. Wkrótce po zdarzeniu sprawca został zatrzymany przez policję w swoim domu nieopodal miejsca masakry. Służby wykluczyły terrorystyczny motyw działania zabójcy.

RadioZET.pl/PAP/BBC