Zamknij

Nie żyje David Rockefeller. Miał 101 lat

Redakcja
20.03.2017 17:31
DR
fot. East News

Zmarł David Rockefeller, amerykański miliarder, filantrop i dziedzic fortuny koncernu naftowego Standard Oil. Majątek przemysłowca był wyceniany na 2,9 mld dolarów.

Amerykański przemysłowiec, filantrop zwany „królem nafty”, zmarł w wieku 101 lat. O jego śmierci poinformował rzecznik prasowy fundacji. W komunikacie Fraser P. Seitel przekazał, że miliarder zmarł w trakcie snu w poniedziałek rano w swojej posiadłości w Pocantico Hills w stanie Nowy Jork.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Rockefeller był synem Johna D. Rockefellera młodszego i wnukiem Johna D. Rockefellera – wielkich potentatów przemysłu paliwowego. W 1936 r. ukończył studia na Uniwersytecie Harvarda, a 4 lata później uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych Uniwersytetu Chicagowskiego. Po śmierci swojego rodzeństwa kierował rodzinnym biznesem i działalnością dobroczynną.

Jego majątek ocenia się na 2,9 mld dolarów, ale ze względu na strukturę aktywów kontrolowanych przez majątek zarządzany przez fundusze Rockefeller Brothers Fund i Fundację Rockefellera prawdziwa wartość jest nieznana.

Był jednym z pomysłodawców utworzenia kompleksu World Trade Center w Nowym Jorku.

RadioZET.pl/DG