Zamknij

Nie żyje słynny reżyser John Singleton, twórca "Chłopaków z sąsiedztwa”

Redakcja
29.04.2019 23:30
Nie żyje słynny reżyser John Singleton, twórca "Chłopaków z sąsiedztwa”
fot. PAP/EPA/NINA PROMMER

Nie żyje John Singleton, reżyser takich filmów jak m.in. „Chłopaki z sąsiedztwa”, „Za szybcy za wściekli” i „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”. Singleton dwa tygodnie temu przeszedł udar, od tego czasu był w śpiączce

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Artysta odszedł w wieku 51 lat. Zgodnie z decyzją rodziny, 29 kwietnia został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Zobacz także

"John odszedł w spokoju"

O śmierci reżysera poinformowała jego rodzina. Bliscy zmarłego wydali oświadczenie.

 „Ze smutkiem pragniemy poinformował, że John Singleton zmarł. John odszedł w spokoju, otoczony przez rodzinę i przyjaciół. Pragniemy podziękować niezwykłym lekarzom z szpitala Cedars-Sinai za ich ekspercką opiekę oraz dobroć. Ponownie pragniemy też podziękować fanom Johna, jego przyjaciołom i kolegom za ten ogrom miłości i wsparcia, który okazali nam w trakcie tych trudnych chwil” - brzmiała jego treść, opublikowana przez redakcję „Variety”.

W 1991 roku Singleton debiutował filmem „Chłopaki z sąsiedztwa”. Twórca otrzymał dwie nominacje do Oscara – za oryginalny scenariusz i reżyserię. John Singleton był najmłodszym i zarazem pierwszym czarnoskórym reżyserem, który otrzymał takie wyróżnienie.

Zobacz także

Artysta ma na koncie również filmy takie jak „Za szybcy za wściekli”, „Czterej bracia”, „Porwanie”. Reżyserował również seriale.

RadiozET/wprost.pl/