Zamknij

Nie żyje Michael Nyqvist. Szwedzki aktor przegrał walkę z chorobą

Redakcja
28.06.2017 10:18
Michael Nyqvist  nie żyje
fot. Instagram

Michael Nyqvist, jeden z najbardziej utalentowanych szwedzkich aktorów, zmarł po rocznej batalii z rakiem płuc. Odszedł w otoczeniu bliskich. Miał 56 lat.

Informacja o śmierci Michaela Nyqvista pojawiła się w sieci kilkanaście godzin temu.

"W imieniu rodziny i współpracowników z głębokim smutkiem informuję, że nasz ukochany Michael, jeden z najbardziej szanowanych i uznanych szwedzkich aktorów, zmarł w otoczeniu bliskich po walce z nowotworem płuc" - poinformowano w oficjalnym oświadczeniu.

Był jednym z najbardziej cenionych szwedzkich aktorów. "Swoją radością i pasją zarażał wszystkich, którzy go znali i kochali. Jego urok osobisty i charyzma były niezaprzeczalne. Jego miłość dla sztuki czuli wszyscy, którzy mieli przyjemność z nim pracować" - podkreśla w informacji przedstawiciel gwiazdora.

Michael Nyqvist urodził się 8 listopada 1960 roku w Sztokholmie. Szybko zainteresował się aktorstwem, wykształcenie zdobył w szkole teatralnej w Malmö. Jego pierwszą znaną rolą była postać policjanta Bancka w filmach o detektywie Becku. Jednak największą sławę zyskał dzięki grze w trylogii "Millenium", zrealizowanej na podstawie książek Stiega Larssona. Wcielił się tam w rolę Mikaela Blomkvista, dziennikarza prowadzącego intrygujące śledztwo.

Inne produkcje, z których go zapamiętamy, to m.in. "John Wick", "Mission: Impossible - Ghost Protocol", "Raport z Europy", "Chińczyk", czy ubiegłoroczny film "Colonia".

RadioZET.pl/SA