Zamknij

Nie żyje Verne Troyer. Aktor i komik zmarł w wieku 49 lat

Redakcja
22.04.2018 17:16
Verne Troyer
fot. East News

Nocą z soboty na niedzielę zmarł aktor i komik Verne Troyer. Mierzący jedynie 81 cm wzrostu artysta dożył 49 lat. Był jednym z najniższych aktorów w historii, a sławę zyskał dzięki roli Mini-Me w kultowej serii filmów o Austinie Powersie.

Verne Troyer nie żyje

Troyer już 3 kwietnia trafił do szpitala z silnym zatruciem alkoholowym. Jeden z jego znajomych zadzwonił po pogotowie, mówiąc, że 49-latek chce się zabić.

Verne Troyer - kim był?

Amerykanin zagrał w 58 filmach, spośród których największą sławę przyniosła mu rola Mini-Me w serii o Austinie Powersie. Aktor żartował, że „aby uniknąć fanów, będzie musiał zakładać kapelusz i okulary przeciwsłoneczne”. To właśnie niezwykły dystans do świata i humor był tym, z czego Troyer był znany.

Mini-Me w serii Austin Powers

Mimo tego, że w programach telewizyjnych i na zdjęciach zawsze tryskał autoironicznym humorem i energią, za zamkniętymi drzwiami rozgrywał się dramat. Aktor od lat zmagał się z postępującym alkoholizmem. Jego ostatnie zdjęcia z wycieczki do Londynu nie wskazują na to, aby miał wkrótce odejść z tego świata.

Zobacz ostatnie zdjęcia Verne Troyera z mediów społecznościowych:

Materiał o śmierci Troyera w telewizji CBS Los Angeles:

RadioZET.pl/Fakt24/Filmweb/strz