Zamknij

Nie żyje brat papieża Benedykta XVI. George Ratzinger zmarł w wieku 96 lat

01.07.2020 13:07
Nie żyje brat papieża Benedykta XVI. George Ratzinger zmarł w wieku 96 lat
fot. PAP/EPA/HELMUT FOHRINGER

Nie żyje brat byłego papieża Benedykta XVI, Georg Ratzinger - przekazały zagraniczne media. Duchowny miał 96 lat. Kondolencje z powodu tragedii złożył Benedyktowi XVI przewodniczący Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki.

Nie żyje ksiądz Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI - podał oficjalny portal Stolicy Apostolskiej Vatican News. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki złożył wyrazy współczucia Benedyktowi XVI, rodzinie i bliskim zmarłego oraz Kościołowi w Niemczech.

Zobacz także

Georg Ratzinger miał 96 lat, zmarł w Ratyzbonie.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki napisał w środę na Twitterze: "W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia z powodu śmierci ks. prał. Georga Ratzingera jego bratu Benedyktowi XVI, jego rodzinie i bliskim oraz Kościołowi w Niemczech. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie".

Zobacz także

Nie żyje brat papieża Benedykta XVI

Emerytowany papież w połowie czerwca odwiedził swojego brata w Ratyzbonie, gdzie przebywał przez cztery dni. W tym czasie Benedykt XVI nie pokazywał się publicznie, większość czasu spędzał w domu brata, a tamtejsza diecezja apelowała do wiernych o uszanowanie prywatnego charakteru jego wizyty. Była ona, jak podkreślano, pożegnaniem obu braci, którzy zawsze byli ze sobą bardzo związani.

Zobacz także

Bracia Ratzingerowie zostali wyświęceni na księży tego samego dnia, 29 czerwca 1951 roku w katedrze we Fryzyndze w swej rodzinnej Bawarii. Ks. Georg odwiedzał regularnie swego brata papieża w Watykanie w dniach Wielkanocy. Przyjeżdżał także po jego ustąpieniu z urzędu. W tym roku nie przyjechał z powodu pandemii.

RadioZET.pl/PAP