Zamknij

Nie żyje polski żołnierz. Uczestniczył w misji NATO na Łotwie

15.12.2019 16:28
Żołnierz WP
fot. MONKPRESS/East News

Nie żyje polski żołnierz pełniący misję na Łotwie - poinformował w niedzielę na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON złożył rodzinie polskiego żołnierza wyrazy współczucia i zapewnił o opiece nad nimi.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Polski żołnierz zmarł w sobotę, 14 grudnia, podczas biegania w czasie wolnym. 

"Dotarła do nas smutna wiadomość z PKW na Łotwie. Wczoraj, podczas biegania w czasie wolnym, zmarł jeden z żołnierzy Wojska Polskiego" - napisał na Twitterze szef MON.

"Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i kolegów z jednostki. Rodzina zmarłego została otoczona odpowiednią opieką" - dodał Błaszczak.

Wcześniej informację tę podał również na Twitterze minister obrony narodowej Łotwy Artis Pabriks.

Zobacz także

Polski Kontyngent Wojskowy na Łotwie to część wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO tworzonej przez Kanadę. Łącznie na Łotwie stacjonować będzie ponad tysiąc żołnierzy pod flagą NATO. Grupa jest elementem wzmocnionej Wysuniętej Obecności, czyli eFP (ang. enhancedForwardPresence), która została utworzona na mocy postanowień szczytu NATO w Warszawie. Główną siłę eFP stanowić będą cztery wielonarodowe batalionowe grupy bojowe NATO rozmieszczone w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Do PKW Łotwa Polska wystawia pododdział w sile kompani czołgów z 9. Brygady Kawalerii Pancernej z plutonami logistycznymi (170 żołnierzy) pod dowództwem mjr. Marka Potorskiego.

RadioZET.pl/PAP