Zamknij

Strzelanina w nowojorskim szpitalu. Trzech lekarzy rannych

Redakcja
30.06.2017 22:22
Strzelanina w nowojorskim szpitalu. Trzech lekarzy rannych
fot. Pixabay

Nie żyje sprawca strzelaniny, do jakiej doszło w piątek w nowojorskim szpitalu Bronx Lebanon Hospital Center - podał "New York Times" na Twitterze; informację potwierdził, również na Twitterze, rzecznik nowojorskiej policji.

W strzelaninie rannych zostało trzech lekarzy. "NYT" pisze, że według wstępnych szacunków 5-6 osób odniosło obrażenia; ich stan, w tym postrzelonych lekarzy, nie jest znany.

Zobacz także

Przedstawiciel nowojorskiej policji powiedział, że sprawca, który poruszał się po szpitalu w białym lekarskim stroju, ukrył pod nim długą broń. Według "NYT", mógł on być pracownikiem szpitala.

Napastnik został zidentyfikowany jako dr Henry Bello, specjalista w dziedzinie medycyny rodzinnej. Wszedł on do szpitala, mieszczącego się w nowojorskiej dzielnicy Mount Hope, z długa bronią ukrytą pod białym kitlem. Według stanowego deputowanego Michaela Blake'a, był to karabin M16. Motywy działania napastnika pozostają niejasne. Nie wiadomo również dlaczego nie pracuje on już w tym szpitalu. Wśród personelu i pacjentów szpitala wybuchła panika. Ludzie barykadowali się w pomieszczeniach szpitalnych. Sprawca otworzył ogień po dotarciu na 16 i 17 piętro budynku.

RadioZET.pl/pap/maal