Zamknij

Reuters: Nie żyje lider Państwa Islamskiego. Trump: Wydarzyło się coś ważnego

27.10.2019 08:45
ISIS
fot. PAP

Nie żyje lider Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi – podały źródła agencji Reuters. Szef ISIS miał zostać zabity w operacji sił USA w Syrii. Przełomowe oświadczenie zapowiedział na swoim Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Donald Trump przekazał krótko, że „wydarzyło się coś bardzo ważnego”. Zapowiedział, że sprawę wyjaśni na konferencji w Białym Domu o godz. 9 czasu amerykańskiego (w Polsce o 14).

Wszystko wskazuje, że Amerykanie dopięli swego w walce z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego. Źródła Reutersa w Syrii i Iraku podały w nocy, że lider dżihadystów został zabity w ramach operacji sił specjalnych. Fundamentaliści działają na coraz mniejszych terenach pogranicza Iraku, Turcji i pogrążonej w chaosie Syrii.

Zobacz także

Reuters uzyskał potwierdzenie w dwóch źródłach w irackich służbach bezpieczeństwa.

Nasze źródła z Syrii potwierdziły ekipie w irackim wywiadzie, odpowiedzialnej za ściganie Bagdadiego, że został on zabity wraz ze swoim osobistym ochroniarzem w Idlibie po odkryciu jego kryjówki, gdy próbował wydostać swoją rodzinę z Idlibu w kierunku granicy z Turcją

cytuje informatora z Iraku Reuters

RadioZET.pl/PAP