,

Nie żyje zagraniczny ochotnik walczący w Ukrainie. MSZ potwierdza

05.07.2022 21:20

MSZ Francji poinformowało we wtorek, że drugi francuski ochotnik zginął w walce na Ukrainie. Potwierdzono w ten sposób poniedziałkowe doniesienia radia RTL.

Krzyże upamiętniające zabitych w Ukrainie
fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

"Dostaliśmy smutną wiadomość o tej śmierci" - napisało w komunikacie biuro prasowe resortu spraw zagranicznych. "Składamy kondolencje jego rodzinie, z którą odpowiednie służby (…) są w kontakcie".

W poniedziałek o śmierci francuskiego ochotnika poinformowało radio RTL. "Zmarł w wyniku obrażeń 25 czerwca w obwodzie charkowskim. Miał 20 lat i 1 marca wstąpił do Międzynarodowego Legionu na Ukrainie" – podała stacja na Twitterze. "Poważnie ranny, w śpiączce, Adrien D. był leczony w szpitalu polowym w obwodzie charkowskim" - dodało radio na swojej stronie internetowej.

Ochotnicy walczą w Ukrainie

Na początku czerwca MSZ w Paryżu poinformował, że pierwszy francuski ochotnik zginął w wojnie w Ukrainie. Według RTL był to Wilfried Bleriot, "zabity 1 czerwca, którego pogrzeb odbył się we Francji 30 czerwca".

Zdaniem stacji obecnie na Ukrainie walczy około 50 Francuzów. Jak pisze AFP, w połowie czerwca armia rosyjska poinformowała, że od początku wojny na Ukrainie przybyło tam prawie 7 tys. zagranicznych ochotników z 64 krajów i że prawie 2 tys. z nich zginęło.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się