Zamknij

8-latek zabierał rodzicom auto. Jeździł po autostradzie, rozbił pojazd

25.08.2019 13:56
Dziecko prowadzi auto
fot. EAST NEWS

„Chciałem tylko trochę poprowadzić” – powiedział niemieckim policjantom 8-latek, który zabrał auto swoim rodzicom i wjechał nim na autostradę w kierunku Dortmundu. Za drugim razem zderzył się z ciągnikiem. Mundurowi skierowali chłopca na konsultacje psychologiczne.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Jak donosi niemiecka policja, 8-latek z miejscowości Soest w zachodnich Niemczech dwa razy pod osłoną nocy zabierał samochód rodziców. Pierwsza przejażdżka zakończyła się po tym, jak chłopiec zmęczył się jazdą. Zatrzymał volkswagena golfa na poboczu, włączył nawet światła awaryjne i ustawił trójkąt bezpieczeństwa.

Zobacz także

Po zgłoszeniu rodziców policjanci wyruszyli w pościg. Gdy dotarli do chłopca, ten zaczął tłumaczyć mundurowym, że tylko chciał się przejechać. Przyznał, że jadąc 140 km/godz. "nie czuł się pewnie", więc postanowił się zatrzymać.

Mundurowi wytłumaczyli,  że ściągnął na siebie ogromne niebezpieczeństwo poruszając się w nocy autostradą do Dortmundu. Po wszystkim odstawili adepta jazdy do domu.

„Chciałem tylko trochę prowadzić” powiedział w nocy 8-latek do naszych kolegów. Na ciemnej autostradzie, w tempie 140 km/godz. nie szło mu tak dobrze, więc zjechał na pobocze. Na szczęście obyło się bez ofiar i szkód materialnych

policja w Soest

Niestety, młody Niemiec uparcie chciał dalej jeździć. Za drugim razem jego jazda zakończyła się szybko. Chłopiec próbował zaparkować przy autostradzie, jednak uderzył w pobliską przyczepę ciągnika. Po drugim incydencie policjanci skierowali chłopca na opiekę psychologa.

Prawo jazdy w Niemczech można uzyskać już w wieku 17 lat, ale by móc jeździć samodzielnie, trzeba być o rok starszym.

RadioZET.pl/dw.com/Facebook