Zamknij

W Niemczech znaleziono bombę z II wojny światowej. Ewakuacja 8 tys. osób

Redakcja
09.03.2017 06:56
W Niemczech znaleziono bombę z II wojny światowej. Ewakuacja 8 tys. osób
fot. Flickr

- Ok. 8 tys. osób będzie musiało opuścić swoje mieszkania po tym, jak w jednej z dzielnic Duesseldorfu w zachodnich Niemczech, podczas prac budowlanych, znaleziono bombę z czasów II wojny światowej - poinformowały w nocy ze środy na czwartek władze miasta.

- Ewakuacją objęto wszystkie osoby mieszkające, bądź pracujące w budynkach w obrębie strefy niebezpiecznej, czyli obszaru w promieniu 1 km od miejsca znalezienia bomby. Policja całkowicie zablokowała pobliskie drogi, a do lotniska można dojechać jedynie trasami objazdowymi - pisze DPA.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Rozbrajanie bomby rozpocznie się, jak tylko wszyscy mieszkańcy opuszczą strefę niebezpieczną, czyli najprawdopodobniej w czwartek rano. Jak poinformowała w nocy policja, bomba posiada zapalnik chemiczno-mechaniczny, który jest "dosyć niebezpieczny". Niewykluczone, że znalezisko trzeba będzie rozbrajać na miejscu.

Odkrywanie w Niemczech bomb z czasów II wojny światowej zdarza się dość często. W grudniu ubiegłego roku w Augsburgu na południu Niemiec odkryto 1,8-tonową bombę, która doprowadziła do ewakuacji ponad 50 tys. osób.

RadioZET.pl/PAP/MaAl