Zamknij

Jeździła bez prawa jazdy 39 lat. Wpadła przy stłuczce, pogrążyła się w ucieczce

28.07.2020 18:51
Niemcy: Kierowca bez prawa jazdy
fot. SZYMON BLIK/REPORTER

Aż 39 lat jeździła samochodem bez prawa jazdy 69-letnia kobieta. Jej „passa” trwałaby dłużej, gdyby nie stłuczka na parkingu we Freibergu (Niemcy). Seniorka uciekła z miejsca zdarzenia. Została już zweryfikowana, wkrótce odpowie za dwa zarzuty karne.

Policja ze Stuttgartu natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęła poszukiwania 69-latki. Kobieta zbiegła z miejsca stłuczki, niedługo po tym, jak najechała w innym samochód.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia tego roku we Freibergu, jednak dopiero teraz informacje ujrzały światło dzienne.

Bez prawa jazdy 39 lat. Wpadła przez stłuczkę, pogrążyła przez ucieczkę

Zobacz także

Po uderzeniu w inny samochód kobieta rozmawiała z poszkodowaną. Wróciła do swojego pojazdu i odjechała, bez wylegitymowania się. Mundurowi wszczęli poszukiwania. Gdy dotarli do 69-latki, kobieta powiedziała im, że nie posiada prawa jazdy od 1981 roku

Policjanci sprawdzili kobietę w systemie i okazało się, że rzeczywiście nie ma dokumentu z uprawnieniami od blisko czterech dekad. 69-latka dodała na marginesie, że w tym czasie regularnie podróżowała samochodem.

Zobacz także

Mundurowi wnieśli o ukaranie kobiety – za ucieczkę z miejsca wypadku i prowadzenie bez prawa jazdy. W Polsce brak uprawnień oznacza dla kierowcy 500-złotowy mandat.

RadioZET.pl/Polizai Stuttgart