Zamknij

Niemcy: Kontrwywiad ostrzega przed atakiem terrorystycznym

Redakcja
20.06.2018 14:49
Niemcy: Kontrwywiad ostrzega przed atakiem terrorystycznym
fot. Gerard/Reporter/East News

Niemiecki kontrwywiad (Federalny Urząd Ochrony Konstytucji - BfV) ostrzegł w środę, że w każdej chwili możliwe są ataki terrorystyczne islamskich bojowników z wykorzystaniem substancji toksycznych takich jak rycyna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenie zostało wydane po tym jak w zeszłym tygodniu w Kolonii zatrzymano 29-letniego Tunezyjczyka, który miał w swym mieszkaniu znaczne ilości trującej rycyny. Prokuratura Federalna RFN z siedzibą w Karlsruhe oskarżyła Sief Allaha H. o świadome wytwarzanie broni biologicznej.

Atak terrorystyczny - niemiecki kontrwywiad ostrzega

Według BfV bojownicy Państwa Islamskiego (IS) eksperymentowali już w wcześniej z rycyną oraz wytwarzali ją dzięki szczegółowym instrukcjom zawartym w wydanym przez IS podręczniku.

Zobacz także

Do Tunezyjczyka doprowadziły śledczych jego zakupy internetowe, obejmujące między innymi partię tysiąca nasion rącznika pospolitego (rycynowca) i elektryczny młynek do kawy. Zawarta w trzech nasionach ilość rycyny stanowi dla człowieka dawkę śmiertelną.

Według lokalnych niemieckich mediów, podejrzany przybył do Niemiec w listopadzie 2016 roku i nie był dotąd notowany przez policję. Został pojmany przez siły specjalne 12 czerwca w zajmowanym wraz z żoną i dziećmi mieszkaniu w wieżowcu. 

RadioZET.pl/PAP/KM