Zamknij

Polacy pobili geja w Berlinie. Namierzyli ich... rodacy

Redakcja
28.04.2017 13:29
Polacy pobili geja w Berlinie. Namierzyli ich... rodacy
fot. Der Policeipraesident in Berlin

Berlińska policja opublikowała wizerunki 3 osób, które w stolicy Niemiec pobiły 39-letniego geja. Napastnicy mówili po polsku. Kilka godzin po zamieszczeniu tej informacji udało się namierzyć sprawców. Pomogła w tym... Polonia mieszkająca w Niemczech.

39-letni mężczyzna został napadnięty w marcu w jednym z nocnych tramwajów w Berlinie. Powodem miała być jego orientacja seksualna. 39-latek podróżował ze swoim partnerem.

W czwartek policja opublikowała nagranie z tego incydentu i zaapelowała o pomoc w ustaleniu tożsamości napastników. 

Wideo pokazuje krótką wymianę zdań i rękoczyny. 39-latek został zapytany, czy jest gejem. Potwierdzenie przez niego tego faktu rozjuszyło 3 współpasażerów. Został uderzony w twarz, a jeden z mężczyzn rzucił się na niego. Kiedy zaatakowany próbował się bronić, dostał od kobiety butelką. 

Zaledwie kilka godzin po opublikowaniu materiału przez berlińską policję, na pomoc funkcjonariuszom przyszła niemiecka Polonia. Członkowie grupy "Polonia w Berlinie" rozpoznali napastników, dostrzegli, że mówili oni po polsku i poinformowali o wszystkim policjantów. 

W sieci już pojawiły się pozytywne komentarze na temat postawy Polaków. Dziennikarka Ewa Wanat obecnie mieszkająca w Niemczech przypomina, że jeżeli napastnicy staną przed sądem, wówczas będą oskarżeni o przestępstwo z nienawiści.

RadioZET.pl/KM