Zamknij
wypadek w Niemczech
  • EN_01512154_0837
  • EN_01512154_0824
  • EN_01512154_0826
  • 4 Zobacz
fot. OSSWALD/AFP/East News

Pijany kierowca ciężarówki w Niemczech staranował budynek oraz 31 samochodów. Część pojazdów stanęła w płomieniach. Sprawca i dwie inne osoby zostały ranne.

Policja aresztowała kierowcę we wtorek wieczorem w bawarskim mieście Fürth niedaleko Norymbergi (Bawaria). Rzecznik służb przekazał, że sprawca został zatrzymany. Jak dodano, "był bardzo nietrzeźwy".

Niemcy. Wjechał w samochody i budynek. Mieszkańców ewakuowano

Zgodnie z oświadczeniem policji cytowanym przez serwis informacyjny BBC kierowca nie zatrzymał się na czerwonym świetle, uderzając w samochód, który znajdował się na skrzyżowaniu. Ciężarówka wjechała w zaparkowane samochody, a kilka z nich uderzyło w budynek znajdujący się przy ulicy. Kierowca staranował łącznie 31 pojazdów.

Sprawca i dwie inne osoby zostały ranne. Jak podał serwis polskiobserwator.de, na skutek kolizji w płomieniach stanęła ciężarówka, kilka potrąconych aut oraz fasada domu przy Hardstrasse. Jego mieszkańcy zostali ewakuowani.

Policja zidentyfikowała kierowcę ciężarówki jako 50-letniego obywatela Turcji bez prawa stałego pobytu w Niemczech. Miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. Jeden ze świadków zdarzenia powiedział, że szlak ciężarówki wyglądał "jak pole bitwy".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/BBC/polskiobserwator.de