Zamknij

Niemcy: Kradzioną ciężarówką taranował auta, raniąc 8 osób. Mógł to być zamach

08.10.2019 09:07
Zamach
fot. Twitter

Osiem osób zostało rannych w wyniku rajdu kierowcy ciężarówki, którą w Limburgu (Niemcy)taranował inne pojazdy – podaje PAP. Służby nie wykluczają, że był to zamach. Sprawca został ujęty przez policję.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w niemieckim landzie Hesja. Kierowca ukradł ciężarówkę, a następnie z impetem wjechał na skrzyżowanie w centrum miasta. Auta przed nim czekały na zmianę świateł.

Zobacz także

Ciężarówka wbiła się w pojazdy niczym taran. Kierowca nie spoczął na tym, dalej pchał uszkodzone auta. Rannych zostało osiem osób, siedem z nich trafiło do szpitali.

Świadkowie zdarzenia, którzy udzielali pierwsze pomocy, stwierdzili, że sprawca wypadku powtarzał słowo „Allah”. Relację zdał też właściciel ciężarówki. Złodziej szarpnął go i wyrzucił z kabiny.

Stałem na czerwonym, kiedy nagle otworzył drzwi od strony kierowcy i gapił się na mnie wytrzeszczonymi oczami. Zapytałem go: „Czego chcesz”?.Nie powiedział ani słowa, więc go zapytałem jeszcze raz. Wtedy wyciągnął mnie z kabiny i odjechał

kierowca ciężarówki

Służby nie ujawniają szczegółów śledztwa. Wspomniały jednak, że nie wykluczają motywu zamachu terrorystycznego.

W tym momencie niczego nie wykluczamy

rzecznik heskiej policji, dopytywany o możliwy zamach

RadioZET.pl/PAP