Zamknij

Awaria samolotu kanclerz Niemiec. Maszyna zawróciła znad Holandii

Redakcja
29.11.2018 23:11
Awaria samolotu kanclerz Niemiec. Maszyna zawróciła znad Holandii
fot. PAP/EPA

Airbus A340-300 "Konrad Adenauer", którym w czwartek wieczorem kanclerz Niemiec Angela Merkel leciała na szczyt G20 do Buenos Aires, zawrócił do Kolonii. Samolot miał awarię.  Szefowa niemieckiego rządu do Argentyny poleci inną maszyną.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Merkel leciała do Argentyny wraz z wicekanclerzem i ministrem finansów Olafem Scholzem. Agencja dpa informuje, że po mniej więcej godzinie lotu jedna ze stewardes poprosiła szefową rządu o wyjście z pomieszczenia, w którym Merkel rozmawiała z towarzyszącymi jej dziennikarzami. „To ważne” - powiedziała stewardesa.

Zobacz także

Wkrótce potem Merkel poinformowała, że z powodu usterki technicznej samolot musi zawrócić do Kolonii. Kolonia jest macierzystym lotniskiem niemieckich maszyn rządowych, było tam też bliżej niż do Berlina.

Jak się okazało, pojawił się problem techniczny, który spowodował zakłócenia w systemach elektrycznych samolotu. Kontynuowanie lotu przez Atlantyk było niemożliwe.

Kapitan zapewnił pasażerów, że nie ma powodu do obaw. Ze względów bezpieczeństwa w Kolonii na samolot z Angelą Merkel czekały jednak wozy straży pożarnej. Jak pisze dpa, lądowanie było twarde, bo podczas tak krótkiego lotu nie można było zrzucić wystarczająco dużo paliwa.

Zobacz także

Dpa zwraca też uwagę, że maszyny rządowe dość często sprawiają w Niemczech kłopoty. Niedawno doświadczył tego prezydent Frank-Walter Steinmeier.

RadioZET.pl/PAP/JŚ