Zamknij

Niemcy mają problem. Z koszar Bundeswehry regularnie znika broń

Redakcja
24.05.2018 11:07
Terroryzm
fot. Shutterstock

Niemiecki tygodnik „Spiegel” opisał sprawę znikającej broni z koszar Bundeswehry. Doniesienia te potwierdziło już niemieckie ministerstwo obrony. Wcześniej informacje te objęte były tajemnicą.

Jak od tej pory nie udało się ustalić, kto wykrada karabiny i inną broń z koszar Bundeswehry. – Lista dotyczy 75 sztuk broni maszynowej i 57 tys. sztuk amunicji, które zginęły z koszar od 2010 r. – czytamy w raporcie.

Broń znika z koszar

Informacje o kradzieżach zostały odtajnione po interpelacji poselskiej Zielonych, którzy domagali się od rządu działań i wyjaśnień w tej sprawie. – Otrzymaliśmy informacje, które mogliśmy upublicznić. Ale „Spiegel” ujawnił dodatkowo listę, którą także dysponujemy, ale nie mogliśmy jej opublikować – mówił Daniel Elfendahl z biura poselskiego współautorki interpelacji Irene Mihalic.

Bundeswehra ma problem

Resort obrony argumentował zatajenie faktów obawą, że gdyby dowiedziało się o tym niemieckie społeczeństwo, spadłoby zaufanie społeczne do Bundeswehry – podaje „Spiegel”.

Dyskusja w Niemczech

Od kilku miesięcy u naszych zachodnich sąsiadów trwa dyskusja na temat sposobu ochrony budynków Bundeswehry, w szczególności tych, gdzie składowana jest broń i amunicja. – Koszary są chronione przez prywatne agencje – podaje TVP Info.

Zobacz także

RadioZET.pl/Der Spiegel/TVP Info/strz