Zamknij

Zaginiona Niemka znaleziona martwa. Zabójcą 19-letni mieszkaniec ośrodka dla uchodźców

Redakcja
03.12.2018 16:31
Zaginiona Niemka znaleziona martwa. Zabójcą 19-letni mieszkaniec ośrodka dla uchodźców
fot. Shutterstock

Poszukiwana od piątku 17-letnia Niemka nie żyje. Dziewczyna padła ofiarą zabójstwa, a jako podejrzanego aresztowano 19-letniego mężczyznę z paszportami Niemiec i Kenii.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ciało 17-latki znaleziono w niedzielę wieczorem w pokoju podejrzanego w komunalnym schronisku dla bezdomnych i uchodźców w mieście Sankt Augustin koło Bonn. 19-latek sam powiedział policjantom, że tam znajdują się zwłoki.

- Udzielił jeszcze innych informacji, które obecnie sprawdzamy – zaznaczył rzecznik prokuratury w Bonn Robin Fassbender.

Fassbender nie chciał ujawniać szczegółów sprawy. Nie odpowiedział też na pytanie, jakie mogły być motywy zbrodni.

Rodzice 17-latki zgłosili jej zaginięcie w piątek po południu. Regionalna telewizja publiczna WDR podała, że dziewczyna zamierzała odwiedzić przyjaciółkę, ale do niej nie dotarła.

W niedzielę po południu przypadkowe osoby znalazły nad jeziorem w Sankt Augustin odzież i torebkę zaginionej. W przeszukiwaniu jeziora i jego okolic wzięło udział ponad 150 policjantów, strażaków i ratowników technicznych.  Do akcji zaangażowano płetwonurków, śmigłowiec i psy tropiące.

Zobacz także

Jak podała policja, na trop podejrzanego naprowadziły śledczych wiadomości pojawiające się w mediach społecznościowych.Wynikało z nich, że dziewczyna mogła się zatrzymać u 19-latka. Gdy pojawili się u niego funkcjonariusze, od razu powiedział, że w pokoju leżą zwłoki.

Wezwany przez policjantów lekarz pogotowia potwierdził zgon dziewczyny.

RadioZET.pl/PAP/JŚ