Zamknij

Niemcy zakazali działalności islamskiej organizacji radykalizującej muzułmanów

Redakcja
19.12.2017 18:17
Niemcy zakazali działalności islamskiej organizacji radykalizującej muzułmanów
fot. Bonn Polizei

Federalna prokuratura generalna w Niemczech zakazała działalności islamskiej organizacji "Prawdziwa Religia" (DWR). Islamiści zostali oskarżeni o radykalizowanie muzułmanów i angażowanie ich w dżihad.

Zagłosuj

Uważasz, że Niemcy uporają się z problemem zagrożenia terrorystycznego w ich kraju?

Liczba głosów:

Członkowie organizacji DWR oskarżeni zostali o radykalizowanie młodych ludzi oraz, jak powiedział wówczas niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere, "za propagowanie ekstremistycznych ideologii i wspieranie organizacji terrorystycznych".

Nawoływanie do dżihadu

Jak podaje Reuters, decyzja resortu zbiegła się w czasie z obławami w 190 meczetach, biurach i mieszkaniach prywatnych na terenie całego kraju. Zabezpieczono dużą liczbę dokumentów i komputerów, co może pomóc w zlokalizowaniu osób podejrzanych o działalność terrorystyczną.

Szwajcaria jest innego zdania

Podobna historia miała miejsce w maju w Szwajcarii. Resort bezpieczeństwa Zurychu zaapelował do władz federalnych, by zdelegalizowały DWR w Szwajcarii. Władze kantonu podkreśliły, że rekomendowane kroki dotyczą kwestii bezpieczeństwa, a nie wolności wyznawania religii. Władze kantonu miały inne zdanie na ten temat i organizacja nie została zdelegalizowana.

Niebezpieczny smog objął już niemal całą Polskę. Zobacz, czym to grozi: >>KLIJNIJ TUTAJ<<

RadioZET.pl/PAP/Bild.de/strz