Zamknij

11 imigrantów znalezionych w ciężarówce-chłodni. Kierowca nic o tym nie wiedział

23.12.2019 19:56
Policja
fot. Shutterstock

11 imigrantów z Afganistanu znaleziono w ciężarówce chłodni na autostradzie w Bawarii - poinformowała w poniedziałek niemiecka policja. Uratowane osoby, w wieku od 14 do 31 lat, prawdopodobnie w Serbii weszły do tureckiej ciężarówki przewożącej owoce - podała dpa.

Afgańczyków znaleziono w sobotę, kiedy kierowca pojazdu usłyszał stukanie dobiegające z ciężarówki na parkingu w pobliżu Pasawy, niedaleko granicy z Austrią. Po otwarciu ciężarówki policja znalazła ukrywających się ludzi, którzy skarżyli się na problemy z oddychaniem.

Policja przekazała, że kierowca ciężarówki przedstawił wiarygodne argumenty świadczące o tym, że nie wiedział o przewożonych imigrantach. Ciężarówka jechała do Belgii.

Zwłoki 39 osób w ciężarówce w Wielkiej Brytanii

To nie pierwsza tego typu historia w Europie, choć nie tak tragiczna, jak ta sprzed dwóch miesięcy. Przypomnijmy, że pod koniec października w ciężarówce na terenie parku przemysłowego w hrabstwie Essex, w południowo-wschodniej Anglii, znaleziono zwłoki 39 osób. 

Zobacz także

W związku ze sprawą aresztowano 25-letniego kierowcę ciężarówki, pochodzącego z Irlandii Północnej, pod zarzutem masowego morderstwa. Udało się również ustalić, że tir przypłynął do Wielkiej Brytanii z Belgii oraz, że część ofiar pochodziła z Wietnamu. 

RadioZET.pl/PAP