Zamknij

Morderstwo w szkole. 15-latek zabił młodszego kolegę

Redakcja
24.01.2018 16:47
Morderstwo w szkole. 15-latek zabił młodszego kolegę
fot. PAP/EPA

Dramat w niemieckim Luenen. 15-letni uczeń zaatakował o rok młodszego kolegę nożem. 14-latek zginął. Niemieckie media piszą o absurdalnym powodzie ataku. 

Zagłosuj

Czy zauważasz wzrost agresji wśród nastolatków?

Liczba głosów:

Do dramatycznego zabójstwa doszło we wtorkowy poranek podczas jednych z pierwszych lekcji w szkole Kathe Kollwitz w Lünen koło Dortmundu w Nadrenii Północnej-Westfalii. 15-letni Alex M. ranił kolegę nożem w szyję, a chwilę później uciekł.

W środę w szkole ponownie odbyły się zajęcia. Jak poinformowało kierownictwo szkoły, ze wstrząśniętymi uczniami odbędą się indywidualne rozmowy. W południe w całym mieście zarządzono minutę ciszy. 

„Prowokował spojrzeniem”

Dortmundzka policja i prokuratura wydały wspólne oświadczenie po przesłuchaniu sprawcy. Młody zabójca stwierdził, że 14-latek „prowokował spojrzeniem” jego matkę. 15-latek wyjął nóż i dźgnął go kilka razy w szyję. Alex M. był znany niemieckim służbom jako agresywny i trudny uczeń. To z tego powodu musiał zmienić szkołę. 

Zobacz także

Niemieckie media przypominają, że władze Północnej Nadrenii-Westfalii od kilku lat zmagają się z problemem przemocy wśród młodzieży. Z policyjnych statystyk wynika, że co piąty zabójca w tym landzie nie miał skończonych 21 lat w momencie popełniania przestępstwa.

RadioZET.pl/Deutsche Welle/DG