Zamknij

Niemcy. 16-letnia Wiktoria brutalnie zamordowana. "Pochodziła z Polski"

17.09.2021 15:34
16-latka brutalnie zamordowana
fot. Shutterstock/Bild

16-letnia Wiktoria została brutalnie zamordowana w Saksonii na wschodzie Niemiec. Dziennik "Bild" pisze, że pochodziła z Polski. Pomimo prób reanimacji dziewczyna zmarła w szpitalu.

Do zabójstwa doszło w środę w małej miejscowości Grossroehrsdorf w powiecie Budziszyn (Bautzen). Policja na razie nie udziela żadnych informacji na temat prowadzonego śledztwa w tej sprawie.

Niemcy. 16-letnia Wiktoria brutalnie zamordowana. Pochodziła z Polski

Według informacji "Bilda", śledczy dotarli do świadka przestępstwa. "Powiedział, że usłyszał głośną kłótnię, a następnie zobaczył ciemno ubranego mężczyznę (w wieku około 20 lat), który kilkakrotnie ugodził dziewczynę nożem" - podał niemiecki tabloid.

"Bild" podaje, że 16-letnia ofiara to "Wiktoria, z pochodzenia Polka. Mieszkała z rodzicami w oddalonym o siedem kilometrów Lichtenbergu, a do szkoły średniej uczęszczała w Grossroehrsdorfie".

Prokurator Christopher Gerhardi powiedział "Bildowi": "Wczorajsza sekcja zwłok ofiary wykazała, że młodej dziewczynie zadano rany kłute, które ostatecznie doprowadziły do wykrwawienia się na śmierć. Na chwilę obecną nie ma żadnych przesłanek wskazujących na przestępstwo na tle seksualnym".

Dokładny przebieg wydarzeń i ewentualny motyw zbrodni nadal nie są jasne - podał z kolei dziennik "Die Welt". Do tej pory policja oświadczyła jedynie, że w środę po południu świadek przekazał informację o ciężko rannej młodej kobiecie w okolicy kompleksu garażowego w Grossroehrsdorf.

Ratownicy medyczni i lekarz pogotowia ratunkowego reanimowali 16-latkę i zabrali ją do szpitala, gdzie później zmarła. "Faktem jest, że to brutalna zbrodnia. Wszystko inne jest przedmiotem dochodzenia" - powiedział rzecznik policji.

RadioZET.pl/Bild/PAP