Zamknij

Tragedia w Niemczech. Nie żyje 26-letni Polak. Ogień zajął całe mieszkanie

07.02.2020 16:02
Pożar
fot. Facebook/Feuerwehr Bebra-Kernstadt

26-letni Polak z Wadowic (woj. małopolskie) zginął w pożarze mieszkania dla pracowników tymczasowych w miejscowości Bebra w środkowych Niemczech. Trwają ustalenia przyczyn oraz dokładnych okoliczności tragedii. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia, o którym poinformowały portale wadowiceonline.pl i wadowice24.pl, doszło w niedzielę 2 lutego w miejscowości Bebra w powiecie Hersfeld-Rotenburg (Północna Hesja, centralna część Niemiec). Ogień zajął mieszkanie, które zajmowane przez osiem osób, najprawdopodobniej pracowników tymczasowych.

Tragedia w Niemczech. Nie żyje Polak

Na miejsce przybyła miejscowa straż pożarna, która na swoim profilu na Facebooku opublikowała zdjęcie z akcji ratowniczej. Lokalne służby informują, że siedmioro lokatorów przeżyło - sześciu zdążyło opuścić mieszkanie w porę, jednego udało się uratować i natychmiast trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Niestety, jedyną osobą z tej grupy, która nie przeżyła tragedii, był 26-letni Polak, pochodzący z Wadowic. Jego zwłoki znaleziono już podczas dogaszania pomieszczeń w lokalu. Polski konsul został już poproszony o pomoc. 

Zobacz także

"Rodzina zmarłego została poinformowana o zdarzeniu. Niemiecka strona wymaga potwierdzenia materiału genetycznego u rodziny 26-latka z Wadowic, by wydać ciało do Polski" - czytamy na wadowice24.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/wadowiceonline.pl/wadowice24.pl