Zamknij

28-latka z Niemiec zabiła pięcioro własnych dzieci. Udusiła je i utopiła

04.11.2021 17:15
28-latka z Niemiec zabiła pięcioro własnych dzieci. Udusiła je i utopiła
fot. PAP/ EPA

28-letnia kobieta zabiła pięcioro własnych dzieci, najpierw je odurzając, a następnie topiąc je lub dusząc. Zbrodnię przeżył tylko jej najstarszy syn. Po dokonaniu zbrodni kobieta rzuciła się pod pociąg, ale przeżyła. Sąd w Wuppertalu na zachodzie Niemiec skazał ją na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Niemcy. Kobieta została skazana w czwartek przez sąd okręgowy w Wuppertalu na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo pięciorga swoich dzieci w wieku od roku do ośmiu lat. Zabiła je, najpierw je odurzając, a następnie topiąc lub dusząc - powiedział prokurator, przedstawiając zarzuty.

Sędzia Jochen Koetter mówił o tragedii, orzekł, że dzieci: Melina, Leonie, Sophie, Timo i Luca, zginęły z rąk matki - pisze dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Najstarszy syn kobiety przeżył, ponieważ matka wysłała go wcześniej do babci. Po dokonaniu zabójstwa kobieta rzuciła się pod pociąg na dworcu głównym w Duesseldorfie, ale przeżyła.

Niemcy. 28-latka zabiła pięcioro własnych dzieci. Udusiła je i utopiła

Według śledczych przyczyną zbrodni, która wywołała przerażenie w kraju, było zdjęcie, na którym mąż kobiety miał u boku nową partnerkę. 28-latka po zobaczeniu fotografii napisała mężowi na czacie, że nie zobaczy już więcej swoich dzieci.

Ciała dzieci znaleziono przykryte w ich łóżkach 3 września 2020 roku. Kobieta twierdziła, że nieznana osoba weszła do jej mieszkania, związała ją, zmusiła do napisania wiadomości na czacie i zabiła jej dzieci. Obrońca wnosił o uniewinnienie.

Powołani przez sąd biegli potwierdzili pełną odpowiedzialność oskarżonej. Nie znaleźli dowodów na poważne zaburzenia psychiczne - informuje "FAZ".

RadioZET.pl/ Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

C