Zamknij

8-latek "czuł się zaniedbany". Podpalił łóżko ze śpiącymi rodzicami

11.01.2022 15:25
Straż Pożarna
fot. Shutterstock

8-letni chłopiec podpalił kanapę, na której spali jego rodzice. Policji i rodzeństwu przyznał, że "czuł się zaniedbany". Rodzice zdołali sami ugasić pożar, ojciec został lekko ranny - poinformował "Abendzeitung Muenchen".

Do zdarzenia doszło w Neuperlach, południowo-wschodniej dzielnicy Monachium w Bawarii. Według policji służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze łóżka w wielopiętrowym bloku mieszkalnym. 

8-latek podpalił łóżko ze śpiącymi rodzicami. "Czuł się zaniedbany"

Na miejsce przybyła straż pożarna oraz policja. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 8-letni chłopiec celowo podpalił rozkładaną kanapę, na której spali jego rodzice. 28-letni mężczyzna i jego 27-letnia żona zauważyli pożar i zdołali własnymi siłami ugasić go wodą. Mężczyzna został lekko ranny.

"W trakcie śledztwa wyszła na jaw dramatyczna przyczyna pożaru. 8-letni syn pary czuł się zaniedbany, ponieważ rodzice więcej uwagi poświęcali drugiemu, choremu dziecku" – opisuje gazeta. W efekcie chłopiec celowo podpalił kanapę rodziców w salonie. 8-latek przyznał się do tego zarówno rodzeństwu, jak i policji.

Chłopiec został poddany badaniom w monachijskiej klinice. Ponadto sprawę zgłoszono do urzędu ds. dzieci i młodzieży. Dochodzenie prowadzi lokalna policja.

RadioZET.pl/PAP

C