Zamknij

Atak nożownika w Niemczech. Media: nie żyją co najmniej trzy osoby

25.06.2021 19:44
Niemcy
fot. Carolin Gi'ibl/dpa/Associated Press/East News

Co najmniej trzy osoby zginęły, a sześć innych zostało rannych w wyniku ataku nożownika w centrum Wuerzburga w Niemczech - podał dziennik "Bild". Sprawca został już zatrzymany przez policję. 

Atak nożownika w 130-tysięcznym Wuerzburgu w Bawarii (południowo-wschodnie Niemcy). Służby informują o zabitych i rannych, nie podając ich dokładnej liczby, choć z przekazów medialnych - m.in. "Bilda" - wynika, że ofiary śmiertelne są co najmniej trzy, a rannych zostało sześć osób. 

W sieci pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia. Widać na nich młodego mężczyznę trzymającego przedmiot wyglądający na nóż oraz innych mężczyzn, trzymających go na odległość za pomocą krzeseł do przyjazdu policji.

"Nie ma już żadnego niebezpieczeństwa" - zapewniła na Twitterze policja, która potwierdziła, że aresztowała napastnika. "Napastnik został obezwładniony po użyciu broni palnej przez policję. Jest kilku rannych, a także ofiary śmiertelne" - dodano. Podkreślono, że nic nie wskazuje na to, by było dwóch sprawców.

Ze wstępnych ustaleń, na które powołuje się agencja dpa, wynika, że mężczyzna atakował przypadkowych przechodniów w centrum miasta. Motywy jego działania nie są znane. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter