Zamknij

Zaatakował nożem pasażerów pociągu. Podróżowało nim blisko 300 osób

06.11.2021 20:07

Trzy osoby zaatakował nożem jeden z pasażerów pociągu relacji Ratyzbona – Norymberga na południu Niemiec. Ranni mężczyźni w wieku od 26 do 60 lat trafili do szpitali. Jak podał "Bild", nożownikiem okazał się 27-letni Syryjczyk Abdalrahman A.

Atak nożownika w pociągu w Niemczech. To Syryjczyk
fot. Teka77/easyfotostock/Eastnews

Atak nożownika w pociągu w Niemczech. Syryjczyk naskoczył z nożem na podróżnych w sobotę rano, w pociągu jadącym z Ratyzbony do Norymbergi.

Agresora zatrzymano na miejscu. Okazał się nim 27-letni Syryjczyk Abdalrahman A., mieszkający w Niemczech od 2014 roku.

Atak nożownika w pociągu. Ciężko ranni mężczyźni w szpitalach

Niemiecki dziennik "Bild" podał, że we wspomnianym pociągu podróżowało około 300 pasażerów. Poszkodowanymi są trzej mężczyźni w wieku 26, 39, 60 lat – wszyscy z poważnymi ranami trafili do szpitali.

Według policji, tło przestępstwa jest na razie niejasne i jest przedmiotem śledztwa. Nie ma informacji o kolejnych sprawcach ani o tym, czy sprawca działał samodzielnie.

Na Twitterze na atak zareagował rzecznik ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera. "Okrutny atak nożownika w ICE jest straszny" – czytamy w tweecie Steve'a Altera, rzecznika prasowego Seehofera. Szef MSW landu Bawarii Joachim Herrmann również skomentował atak nożownika. – Jestem wstrząśnięty strasznym atakiem nożownika, który miał miejsce dzisiaj na pokładzie ICE [...]. Dziękuję policji i służbom ratowniczym za szybkie dotarcie i pomoc rannym pasażerom – powiedział "Bildowi".

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP- Z Berlina Berenika Lemańczyk/Bild.de