Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu Ryanaira. 33 rannych

Redakcja
14.07.2018 16:47
Niemcy. Awaryjne lądowanie samolotu Ryanaira. 33 rannych
fot. Javier Bravo Munoz/airlines.net/GFDL

33 pasażerów linii Ryanair trafiło do szpitala, po tym jak ich samolot awaryjnie wylądował we Frankfurcie. Powodem przerwania lotu z Dublina do chorwackiego Zadaru był nagły spadek ciśnienia w kabinie pasażerskiej - poinformowała niemiecka policja w sobotę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy boisz się latać samolotami?

Liczba głosów:

Boeing 737, który startował z lotniska w irlandzkiej stolicy miał 189 pasażerów na pokładzie.

"W wyniku nagłego spadku ciśnienia w kabinie pasażerskiej automatycznie wypadły awaryjne maski tlenowe, a samolot został skierowany na lotnisko Frankfurt-Hahn" - poinformował w oświadczeniu Ryanair.

Zobacz także

"Pasażerowie skarżyli się na bóle głowy, ucha i złe samopoczucie" - powiedział cytowany przez agencję dpa rzecznik niemieckiej policji. Według przedstawicieli lotniska wszystkie osoby, które zostały przewiezione do szpitala zostały z niego wypisane w sobotę rano po badaniach kontrolnych.

Tak wydarzenia na pokładzie opisał na Facebooku Miomir Todorovic jeden z pasażerów feralnego lotu: "Dekompresja na wysokości 11 tys. metrów i nagły spadek do wysokości 2,8 tys. metrów. Przymusowe lądowanie na lotnisku Frankfurt-Hahn. Prawie nie słyszę na moje prawe ucho. Najważniejsze, że przeżyliśmy".

Zobacz także

Według niemieckiej policji część pasażerów postanowiła nie kontynuować podróży.

Niemieckie federalne biuro badania wypadków lotniczych BFU poinformowało, że na lotnisko Frankfurt-Hahn udaje się zespół w celu zabezpieczenia rejestratora rozmów w kokpicie i rejestratora parametrów lotu. Rzecznik BFU odmówił spekulacji na temat możliwej przyczyny incydentu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD