Zamknij

Ciała niemowląt znalezione w zamrażarce. ''To przerażające''

Redakcja
04.01.2018 07:25
Ciała niemowląt znalezione w zamrażarce. ''To przerażające''
fot. East News

Szok w niewielkiej miejscowości we wschodnich Niemczech. W domu 46-letniej pielęgniarki odkryto ciała dwójki noworodków. Trwa ustalanie, kiedy dzieci przyszły na świat. - To mogło się wydarzyć miesiąc temu albo lata temu – mówi prowadzący sprawę prokurator. 

Zagłosuj

Czy kobieta powinna zostać aresztowana?

Liczba głosów:

46-letnia kobieta opiekująca się starszymi osobami mieszkała w niemieckim Benndorf z 15-letnią córką oraz 20-letnim synem. Dramatycznego odkrycia ciała martwego noworodka w domowej zamrażalce dokonał były partner pielęgniarki. O sprawie poinformował policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze odnaleźli ciało drugiego dziecka. Szczątki noworodków zostały zabrane do zakładu medycyny sądowej, gdzie zostaną poddane szczegółowym badaniom.

Kobieta została zatrzymana i przesłuchana, ale wciąż cieszy się wolnością. Śledczy nie wnioskowali o jej tymczasowe aresztowanie. Prokurator prowadzący sprawę twierdzi, że „na razie nie wiadomo, co się stało i trzeba zaczekać na wyniki autopsji”.

Zobacz także

Niewyjaśnioną pozostaje kwestia daty urodzin dzieci. - To mogło się wydarzyć miesiąc temu albo lata temu. Dowiemy się tego, gdy znane będą wyniki badań – mówi prokurator. Sąsiedzi kobiety w rozmowie z lokalnymi mediami twierdzą, że nikt nie zauważył ciąży 46-latki. - To przerażające, nikt się tego nie spodziewał – dodają.

RadioZET.pl/DG