Zamknij

Ewakuacja lotniska. Incydent w strefie kontroli bezpieczeństwa

Redakcja
07.08.2018 22:35
Ewakuacja lotniska. Incydent w strefie kontroli bezpieczeństwa
fot. Shutterstock

Na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie n. Menem miała dziś miejsce ewakuacja jednej z hali odlotów. W strefie kontroli bezpieczeństwa doszło do niebezpiecznego incydentu. Co najmniej jedna z nieuprawnionych osób dostała się do strefy bezpieczeństwa. Pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami i zakłóceniami w odprawie pasażerów i odlotach. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Na obszarze A terminalu 1 na lotnisku we Frankfurcie n. Menem odbywa się akcja policji" – poinformowała policja federalna na Twitterze.

Wstrzymane zostały odprawy pasażerów Lufthansy, która operuje w terminalu 1. Ewakuowano strefy bezpieczeństwa na platformie 2 i 3. Na obszarach A i Z pasażerowie nie mogą ani wsiadać, ani wysiadać z samolotów. Lądujące samoloty muszą czekać na płycie lotniska z pasażerami na pokładzie – poinformowało Deutsche Welle.

Zobacz także

Powodem ewakuacji lotniska był incydent w strefie kontroli bezpieczeństwa. – Wiadomo nam, że co najmniej jedna nieuprawniona osoba dostała się do strefy bezpieczeństwa – powiedział Reza Ahmari, rzecznik policji federalnej na frankfurckim lotnisku.

Kontrole bezpieczeństwa nie zostały jeszcze zakończone i z tego względu dowództwo policji zdecydowało, by wstrzymać boarding i ewakuować całą strefę bezpieczeństwa – tłumaczył Ahmari.

RadioZet.pl/Deutsche Welle/bm